Всі ми любимо смачно поїсти - і далеко не завжди вміємо вчасно загальмувати.

1. Ти перетворюєш їжу в нагороду занадто часто.
Бувало, що після важкого робочого дня ти говорив собі: «Я заслужив келих вина» - і випивав цілу пляшку? Використовуючи їжу як нагороду, ти завжди повинен пам'ятати про ціну в калоріях. Відзнач, коли і в яких обставин ти нагороджує себе надто рясно, причому робиш це чи не кожен день. Ось з цими обставинами і треба боротися.

2. Ти часто говориш: «Ну і чорт з ним!»
Ось ти хапаєш шматок піци на перекус, а за ним відразу наступний.
Бувало? У таких випадках тобі слід вдаватися до магії цифр: один-два шматки не так страшні для твоєї талії. Ти просто можеш з'їсти трохи менше протягом цього або завтрашнього дня. Головне - пам'ятати, що існує велика різниця між трьома сотнями зайвих кілокалорій і тисячею.

3. Ти надто суворий до себе
Найжахливіше - це коли ти кориш себе за те, що зжер зайвого, або за те, що стрілка вагів не йде вниз. Сором і почуття провини можуть дуже негативно вплинути на твої спроби спалити жирок.
Ті, хто найбільше картав себе за набір ваги, їли більше морозива, ніж ті, кого свідчення терезів не дуже засмутили.
Висновок: не будь надто суворий до себе, краще дай собі слово, що наступного разу зможеш утриматися від надмірностей.

4. Ти просто дуже багато їси
Громадське харчування (особливо фастфуд) представляє певну загрозу, оскільки позбавляє тебе можливості вибирати розмір порції.
Якщо ти збираєшся в ресторан, подивися меню в інтернеті, щоб заздалегідь прикинути кількість очікують тебе калорій. У деяких ресторанах також є можливість замовити половину зазначеної в меню порції.