Використовуйте маневр Вальсальви тільки, коли ви піднімаєте велику вагу (80-100% від одноповторного максимума) для невеликої кількості повторень (1-5) - в основному на силових тренуваннях та змаганнях. Пам’ятайте, що ця техніка використовується для відносно швидкого переміщення важких вантажів. Наприклад, при присіданнях, ривках, тягах, взяттях на груди, поштовхах, жимах. Не використовуйте при виконання кидків м’яча, подвійних стрибків, підтягуваннях, бурпі, віджимання на кільцях і тд.

Маневр Вальсальви дуже важливий для силової роботи, але він негативно позначається на ефективності атлетів у більшості кросфіт-комплексів.

Глибокий вдих перед виконанням важкого підйому може також придати «жорсткості», так як він нагадує атлету про те, що потрібно тримати середню лінію напруженою.
Під час концентричної фази (основної частини руху) потрібно виконувати видих (наприклад, зверху, коли ви встаєте з присіду).
Під час ексцентричної фази ми, як правило, робимо вдих, тому що це забезпечує найбільшу здатність кисню потрапити в легені. Це відбувається в тій частині руху, для виконання якої необхідно менше зусиль, наприклад, при опусканні в присід або зниженні у підтягуванні.
Маневр Васальви - це процес глибокого вдиху і утримання його у всьому діапазоні рухів при піднятті великої ваги.

Отже, розглянемо одну із технік дихання Маневр Васальви.

Зосередивши увагу на правильному дахані, ви отримаєте кращі результати, точніші реакції від центральної нервової системи, і навіть швидші рефлекси.
Спортивна ефективність - це лише один аспект, другий стосується здатності концентруватися. Фокус на посиавленій задачі так само важливий, а для цього в мозок повинно поступати достатньо кисню.

Відпрацювання дихання, алгоритм якщо носить послідовний характер важливий при роботі зі штангою так само, як, наприклад, у плаванні. Якщо ви не будете дихати правильно під час плавання, в якійсь момент вас охопить паніка, і ви не зможете пливти далі. Роблячи трастери й дихаючи в неправильному темпі, ви моментально піднімете собі тиск, виконувати вправу стане складніше, і вишвидко спините штангу.