Правильний відпочинок після тренувань є не менш важливим за самі фізичні навантаження. Через відсутність відновлення виникає загальна втома, болі в м’язах та зниження імунітету.

Виділяють 3 види відновлення:
− активне відновлення. Включає в себе швидке виведення продуктів обміну в м’язах (молочної кислоти) під час аеробної вправи помірної інтенсивності. Наприклад 62% молочної кислоти виводиться під час легкої пробіжки в перші 10 хвилин.
− пасивний відпочинок. Для роботи на максимальному рівні спортсменам потрібно орієнтовно 10 годин сну на день, тому що під час сну виділяється багато гормонів росту.
− фізична терапія. Включає в себе сполучнотканинний масаж, різноманітні фасціальні техніки для правильного формування колагенових волокон фасціальної тканини під час відновлення, а також застосування міостимуляції для зменшення тонусу м’язів.

Відновлення
Здоровий сон. При фізичних навантаженнях важливо спати більше, ніж у звичайному режимі. Крім цього, сон має бути якісним. Якщо ви заснете о 22:00 і прокинетесь о 6:00 – це набагато краще, ніж лягти після 00:00 та прокинутися о 8:00. Це пояснюється біоритмом людини, який закладався впродовж всієї історії людства.

Режим харчування. Режим харчування надзвичайно важливий для спортсменів – як аматорів, та і професіоналів.
В ідеалі потрібно щоденно підтримувати енергетичний баланс – щоденний розхід енергії повинен збігатися з об’ємом прийнятої їжі. Організму окрім білка також потрібні й вуглеводи. Відновлення м’язової тканини проходить повільніше, якщо запасу вуглеводів недостатньо.

Лайфхаки для правильного режиму харчування:
1. М'ясо перетравлюється до 6 годин. Не включайте м’ясо до своєї вечері, адже ваш шлунок буде працювати півночі, а це впливає на сон.
2. Не робити більше п'яти прийомів їжі на день і не зловживати перекусами. Через це рівень інсуліну постійно буде підніматись та опускатись, а це впливає на вашу підшлункову.
3. Вечеряти за 2-3 години до сну.
4. Їсти перед тренуванням, щоб в організмі була енергія для роботи. Загальні рекомендації є такими:
• перед бігом – за 3 години;
• перед плаванням чи веловиїздом – за 1,5-2 години.