Тренування для багатьох стали невід'ємною частиною повсякденного життя. І якщо ви один із тих, хто не уявляє себе без спорту, вам варто серйозно замислитися про додаткове підживлення вітамінами.


Вітамін А.
Ця речовина пришвидшує відновлення організму після фізичних навантажень. Вона дозволяє зберігати структуру тканин, а також сприяє виробленню деяких стероїдних гормонів, що відповідають за нарощування і рельєфність м'язів.
Найбільше вітаміну А міститься у помаранчевих овочах і фруктах – моркві, гарбузі, хурмі, дині тощо. Також достатньо його у брокколі, маслі, яйцях і молоці.


Вітаміни групи В.
Це важливий регулятор обміну білків і вуглеводів, тобто бере участь у процесі відновлення клітин організму. Так, наприклад, вітамін В2 потрібен для правильного білкового обміну, В12 допоможе зробити тренування ефективнішими завдяки участі в енергетичних процесах у клітинах.
Весь комплекс вітаміну В можна отримати під час споживання риби, горіхів, бобових і зелених овочів.


Вітамін С.
Відома всім з дитинства аскорбінка допомагає підтримувати імунітет спортсмена, сприяє зміцненню і росту м'язів, а також відповідає за згортання крові, запобігаючи кровотечі під час травм.
Багато вітаміну С міститься у цитрусових, шипшині, ягодах, а також таких овочах, як капуста, перець, цибуля і помідори.


Вітамін D.
Цей "сонячний" вітамін дуже потрібен для зміцнення скелета, збільшення витривалості, вироблення енергії, а також для підтримки здоров'я серця.
Вітамін D виробляється організмом під час прийому сонячних ванн, а за їхньої відсутності варто звернути увагу на яєчний жовток, морепродукти, сир, вівсянку й петрушку.


Вітамін Е.
Стимулює вироблення в організмі гормону тестостерону, захищає серце від виснаження перевантаженнями і зміцнює судини.
Найбільше вітаміну Е міститься в рослинних оліях, насінні, горіхах, авокадо, жирній рибі, креветках і мідіях.


Вітамін К.
Бере участь у синтезі білка, а також захищає від зношування судини і запобігає захворюванням суглобів.
Аби регулярно підживлюватися цим вітаміном, треба якомога частіше споживати капусту, кисломолочні продукти, а також банани, авокадо, яблука і злаки.