Сніданок - це налаштування, яке ти задаєш своєму тілу на цілий день. Правильний сніданок наповнить організм енергією та покращить роботу мозку.


Про те, що снідати потрібно протягом години після підйому, знає кожен. Але часто ми кажемо: «Я не можу заставити себе снідати до 12 дня».


Як заставити себе поїсти вранці?
1. Необхідно зрозуміти, що сніданок розганяє метаболізм. Вживання їжі в перший час після підйому збільшують метаболізм на 10%.
2. Необхідно знайти причину своїх «не хочу». Зазвичай їх дві: немає звички; щільна вечеря.
Перша причина перемагається регулярним менеджментом. Почни з сухариків, фруктів чи шматочку сира та кожного дня потрохи збільшуй порції.
З другою причиною боротися потрібно силою волі: якщо ти наїдаєшся на ніч, процес травлення йде під час сну. Так у ві сні травлення сповільнюється, вранці організм ще заповнений вчорашньою їжею. Це погано і для сну, і для рівня інсуліну, і для травного тракту. Тому відмовся від їжі після 7-8 годин вечора.


З чого складається корисний сніданок?
Сформований стереотип: каша - найкращий сніданок. Проте багато хто помічає, що після каші їсти хочеться вже через годину. В чому причина?
Вночі наш організм займається будівництвом клітин, тому він витрачає багато білка. На жаль, ми не вміємо відчувати різний голод при різних потребах: якщо тіло вимагає білка, а ти набив його вуглеводами, воно буде реагувати почуттям голоду знову і знову до тих пір, поки не з'їси потрібний продукт.
Ще одна причина «швидкого голоду» пов'язана з інсуліном. Рівень інсуліну вранці досить високий, особливо якщо ти повечеряв незадовго до сну. Вживаючи вуглеводи, ти підіймаєш рівень інсуліну ще вище, а це провокує відчуття голоду через короткий час. Тому сніданок повинен бути білково-вуглеводним.


Білки vs. вуглеводи
Якщо комплексний сніданок чомусь тобі не підходить, краще відмовся від вуглеводів, ніж від білків.
1. Білок необхідний тілу для відновлення.
2. Приймання білкової їжі не призводить до підвищення рівня інсуліну в крові, покращує роботу серцево-судинної системи і активує розщеплення жирів.
3. Наявність у сніданку 25-30 г повноцінного білка додатково розганяє метаболізм на 10-15%